top of page

O NAS

"Każda myśl jest nam dana wraz z siłą do jej spełnienia" 
tym się kierują w Sting Communication założycielka Weronika Marczuk oraz współwłaścicielka Agnieszka Korytkowska.

Gdyby  w naszych szeregach zabrakło choć na sekundę wiary we własne możliwości, dziś nie byłoby mnóstwa tak różnorodnych i niezwykłych projektów: filmów, seriali, wystaw, charytatywnych imprez, międzynarodowych meczów, konferencji czy spektakli.Nie powstałoby wiele firm, strategii czy kontraktów.
Nasi Klienci powierzając nam realizację swoich wizji, mają pewność, że nie oddają swoje marzenia w “obce ręce”, lecz otrzymują kompetentną wiedzę, staranną współpracę i pełne wsparcie. Łączymy kreatywne podejście z biznesem, artyzm z rzeczywistością.
Nadajemy ideom skrzydeł. Szanujemy i traktujemy Klientów jak Partnerów, gwarantujemy indywidualne podejście

q1.jpg
IMG_0460-1bb.jpg

Weronika Marczuk -  Prezes Zarządu, radca prawny, założycielka firmy. Słowiańska dusza, która z powodzeniem od lat łączy Polskę i Ukrainę, prawnicze i biznesowe wykształcenie ze sztuką, a najważniejsze - łączy ludzi: w dobre zespoły, produkcję i zaangażowanie w projekty. Pierwsze doświadczenia oraz lekcje zdobywała jeszcze w roku 1997, kiedy powstała pierwsza firma Sting Sp.z o.o. w celu realizacji debiutu reżyserskiego Olafa Lubaszenko - “Sztos”. Wtedy została wspólniczką i producentką kolejnych projektów filmowych i telewizyjnych: międzynarodowej produkcji z gwiazdorską obsadą "Wszyscy moi bliscy" , "Nienasycenie" - ekranizacja słynnej powieści Witkacego. Właśnie "Nienasycenie" było zaproszone na 54 Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie oraz zdobyło wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Weronika Marczuk była również producentem filmu „Wstyd” w reż. Piotra Matwiejczyka. „Wstyd” zdobył główną nagrodę w kategorii Nowe Kino Polskie podczas MFF Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu w 2006r. Sting to również produkcje telewizyjne i reklamowe. Popularny wśród widzów serial "Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście” oraz komediowy serial telewizyjny pt. ”Faceci do wzięcia” . Od 2008r. na zlecenie Canal+ nieprzerwanie przez 5 lat  produkowany był pierwszy polski program kulinarny prezentujący wyłącznie kuchnię wegetariańską pt. „Atelier Smaku”. Audycję oglądać można na antenie stacji kuchnia.tv
Produkcje koncertów, słynnego spektaklu teatralnego “IMOVEYOU”, tydzień Teatru Ukraińskiego, wystaw malarskich, wydawnictwo płyt, książek, praca na antenie TV, praca dla organizacji pozarządowych, doradztwo biznesowe, prawne - to niewątpliwie ważne osiągnięcia, które dziś pozwalają Weronice Marczuk wykorzystać swoje ogromne doświadczenie w budowaniu kolejnych projektów biznesowych własnych oraz Partnerów.
Wieloletnia propagatorka współpracy polsko-ukrainskiej, Członek Rady Polsko-Ukrainskiej Izby Gospodarczej, Członek Rady PAUCI, Prezes Zarządu Towarzystwa Przyajciół Ukrainy oraz Prezydentka Międzynarowej Ambasady Przedsiębiorczości Kobiet w Ukrainie, autorka książek i publikacji.

Agnieszka Korytkowska – reżyser, kulturoznawca, scenarzysta, felietonista, wykładowca. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Wiedzy o Teatrze i Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, Instytutu Sztuki PAN, doktor sztuk teatralnych (doktorat – Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie). Pracowała w Polskim Radio oraz TVP. Wyreżyserowała kilkadziesiąt spektakli teatralnych, oper, słuchowisk w Polsce i za granicą. W latach 2012-2016 była dyrektorem Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Wykładała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz na uczelniach za granicą. Wykładowca Collegium Civitas oraz ASP w Warszawie. Autorka filmu na podstawie prozy Marguerite Duras pt. „Pisać/Écrire” (2020).

76630001.tif
bottom of page